Zážitky

Dovolená na chalupě na Šumavě se spoustou zážitků

Naše chalupy jsou na samotě, ale přitom na strategickém místě. Poradíme Vám ty nejlepší tipy na zážitky.

Během 10 minut jste uprostřed divočiny v národním parku Šumava. Na hranici s Bavorskem je to od nás 25 minut, takže můžete pohodlně objevovat i německou stranu Šumavy se spoustou krásných míst.

Samota Rajsko se rozprostírá pod vrchem Mouřenec , národní park Šumava je odtud vzdálen 4 km. Rajsko leží těsně nad řekou Otavou, přibližně 8 km za Sušicí. V blízkém Anníně se nachází jedna z největších pstruháren v České republice zaměřená na chov sivena amerického a pstruha duhového.

Chalupy Rajsko na Šumavě

V blízkosti se nachází mnoho turisticky velmi atraktivních míst a množství značených turistických stezek, lyžařských tras a cyklotras. Najdete zde možnosti nejen pro aktivní dovolenou, ale také pro ty, kteří chtějí jen relaxovat, těšit se z krásné přírody a případně sem tam navštívit nějakou historickou památku nebo zajímavé místo.

Inspirujte se v sekci Zajímavá místa a výlety. Prohlédněte si také naši fotogalerii. 

Restaurace, gastronomie

Přírodní koupaliště je pouhých 200m včetně kiosku, kde se osvěžíte oroseným pivem a k tomu si můžete dát třeba utopence. Nejbližší restaurace s celodenním provozem je v kempu Annín, cca 300m. Ve vzdálenosti od 2 min. do 15 minut autem narazíte na několik restaurací s výbornou kuchyní (např. Hotel Annín, Hotel Rovina nebo Restaurace U Štěpána ve Vojeticích, známá z pořadu Ano, šéfe).

Podrobné informace o možnostech stravování i gastronomických zážitcích najdete v sekci Gastronomie.

Dovolená s dětmi

I pokud přijíždíte s dětmi, máme Vám co nabídnout. V chalupách máme vybavení pro pobyty s malými dětmi zdarma.
V Kašperských Horách provozujeme krásnou dětskou hernu, zahradu s venkovním dětským hřištěm, a především dětský klub Horálek, kde nabízíme zajímavé animační programy pro děti od 3 let. Rádi Vám také děti pohlídáme – naše hlidací tety jsou moc milé.
Více informací o nabídce pro rodiny s dětmi najdete v sekci Na chalupě s dětmi.

Aktivní dovolená

Pro vyznavače aktivní dovolené jsme připravili tipy na sportovní aktivity. Chalupy leží přímo na Otavské cyklostezce, v její horní části (úsek Dlouhá Ves – Mouřenec). Nejhezčí cyklostezky, in-line bruslení, splouvání řeky Otavy, tenisové kurty a další nabídka je pro Vás připravena v sekci Aktivní dovolená.

Pokud máte jakékoliv dotazy k tomu, jak můžete u nás strávit víkend či dovolenou, napište nám!

[contact-form-7 id=“702″ title=“Kontaktní formulář  1″]

Nepřehlédněte!

Přečtěte si o nás v médiích

Buďte s námi na facebooku

Doporučujeme

Lyžařský areál Hartmanice - 5 minut autem od chalup