Aktivní dovolená

Naše tipy pro aktivní dovolenou

Šumava chalupy sportCyklo a in-line stezka
Chalupy leží přímo na Otavské cyklostezce, v její horní části (úsek Dlouhá Ves – Mouřenec).
V Dlouhé Vsi začíná asfaltová cyklistická stezka, která je právě součástí otavské cyklostezky. Úsek je dlouhý necelých 11 km a  provede Vás krajinou podél řeky Otavy z Dlouhé Vsi až na konec Sušice. Většina stezky se dá využít i pro in-line brusle (s výjimkou části probíhající historickým centrem města).

Elektrická horská kola
Pronajměte si elektrická horská kola přímo od nás a objevte krásy národního park Šumava, aniž byste se zcela fyzicky vyřídili… :-) Na elektrickém kole dojedete na jedno nabití baterie až 60 km, pro delší výlety Vám zapůjčíme rychlodobíječku. VŘELE DOPORUČUJEME!

Pěší turistika / Nordic Walking / Běh
Přímo v okolí chalup najdete mnoho stezek pro pěší turistiku, nordic walking a běh. Přímo na místě Vám doporučíme ty nejhezčí výlety, nebo se můžete inspirovat v nabídce výletů, které jsme pro vás připravili a najdete je v šanonu přímo v chalupách, stejně jako turistické mapy okolí. Objevíte krásná místa a určitě najdete i spoustu hub…

Rybaření, kanoistika, jízda na kajaku a raftu
Řeka Otava poskytuje dobré podmínky pro muškaření, jízdu na kánoe, na kajaku a raftu. Můžete si pronajmout kánoe a kajaky například přímo v Sušici.

Plavání a koupání
V létě se můžete vykoupat v přírodním koupališti ve tvaru ledviny „Čápovna“, do kterého je čerpána voda z řeky Otavy. Je vzdáleno jen 200m od chalup. Hned vedle koupaliště se můžete osvěžit v kiosku (před odchodem zpět..). Otužilejší se mohou vykoupat v řece Otavě, která protéká nedaleko koupaliště.
Na řece Otavě naleznete i další příjemná místa ke koupání – například u dlouhoveského jezu, na Pátečku v Červených Dvorcích nebo v říčním koupališti Na Fufernách v Sušici. Koupaliště jsou v Sušici, Petrovicích u Sušice a Hartmanicích.
Nový plavecký bazén s wellness zařízením se staví v Sušici a je naplánován se otevřít na podzim 2013.
Další možnosti koupání bez ohledu na počasí jsou Aquapark Horažďovice (25 km), Erlebnissbad Zwiesel (42 km), Osserbad Lam (50 Km). Plavání můžete spojit s prohlídkami krásných bavorských městeček a zajímavými nákupy.

Jízda na koni
Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Můžete to sami zažít například v jízdárně v Divišově u Sušice nebo v Jiřičné, kde je i krytý jízdárna. Obě jsou asi 5 minut jízdy od chalup Rajsko.

Golf
Velmi pěkné mistrovstvské 18-ti jamkové golfové hřiště je ve Zwieselu (40 km). Golf Oberzwieselau má přátelskou atmosféru a výbornou kuchyni. Jsme členy klubu a rádi Vám poradíme.

Lyžování
Lyžařské vleky jsou v blízkých Harmanicích (5 minut) a Kašperských Horách (10 minut). Ty jsou dobrým místem pro začátečníky nebo děti. Pro zkušenější lyžaře je k dispozici lyžařský areál Špičák – Železná Ruda a Velký Javor na německé straně Šumavy (oba areály 40 minut jízdy autem). Arber je tradičním místem konání mistrovství světa v lyžování či Evropského poháru.

Běh na lyžích
Šumava je známá svojí rozsáhlou síti běžeckých tratí. Nejbližší krásné trasy jsou do 10 minut jízdy autem od chalup, přímo od parkoviště u chaty Rovina.

Bruslení
Pro veřejné bruslení využijte zimní stadion v Sušici, kde led je k dispozici pro veřejnost od podzimu do jara.

Pilates
Každé úterý a čtvrtek odpoledne se koná cvičení v naší tělocvičně v kavárně Nebespán v Kašperských Horách (8 km). V úterý je to lekce Pilates a ve čtvrtek oblíbená Zumba (nutná cvičební obuv). Každý je vítán.

Nepřehlédněte!

Přečtěte si o nás v médiích

Buďte s námi na facebooku

Doporučujeme

Lyžařský areál Hartmanice - 5 minut autem od chalup