Gastronomie

Můžete se rozhodnout pro jednoduché občerstvení i špičkovou gastronomii


Café Nebespán

 
_0JV4111 (1)Srdečně Vás zveme do naší kavárny/bistra Nebespán v Kašperských Horách, jen 8 km od chalup Rajsko. Najdete nás přímo na náměstí nad kostelem, ve velké žluté budově – viz tato mapa.

V kuchyni vládne kuchař Lukáš, a můžete u nás ochutnat nejen moderní českou kuchyni, ale i francouzské speciality. Nechybí ani poctivé domácí polévky nebo čerstvé sendviče. Pečeme pro Vás vlastní vynikající zákusky. scuklogo

Café Nebespán najdete na Scuku.

Pro ucelený gastronomický zážitek Vám nabídneme  skvělou biokávu připravenou na legendárním stroji La Marzocco. Pro děti je připravena hezká herna o velikosti 45m2.

Chata Rovina (10 minute autem) je na cestě na Železnou Rudu kousek za Hartmanicemi. Nabízí velmi dobrou kuchyni, převážně tradiční česká jídla. Vynikající jehněčí kolínko s bramborovými noky! K dispozici je také venkovní posezení s dětským hřištěm.

U Štěpána v Petrovicích (také farma Vojetice, 15 minut autem) je známá z pořadu Ano, Šéfe! Kromě steaků na jídelním lístku naleznete i uzený jazyk, domácí hovězí játrovou paštiku, domácí burgery apod. Rezervace nutná.

Rozhledna Svatobor (20 minut autem) nad Sušicí skrývá nenápadnou, ale o to překvapivě dobrou restauraci s výbornou čerstvou kuchyní. O víkendech doporučujeme rezervaci.

V blízkém Anníně (1 km, 10 min. pěšky) se můžete dobře najít v restauraci v hotelu Annín, kde je i letní terasa s grilováním. Ochutnejte pstruha z místních vyhlášených sádek!

V letní sezoně (konec května – půlka září) se můžete osvěžit v kiosku u koupaliště Annín (5 minut). Výborně nachlazené pivo, nakládaný hermelín a skvělé domácí utopence Vás docela určitě potěší.

O pár metrů dál za kioskem je pak restaurace v kempu Annín (jen přes řeku po lávce pro pěší). V letní sezoně je otevřeno denně. K dispozici jsou především hotová jídla přijatelné kvality. Děti tam přes den můžou zaskočit pro nanuka…

 

Nepřehlédněte!

Přečtěte si o nás v médiích

Buďte s námi na facebooku

Doporučujeme

Lyžařský areál Hartmanice - 5 minut autem od chalup